Son Dakika
Perşembe, 25 Şubat 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5
Hepimiz sarımsağın hastalıkları etmedeki mucizesini biliyoruz. Sarımsak, birçok hastalık için tamamlayıcı tedavi ve doğa
Bir besinin kalitesini belirleyen unsuların başında geleneksel tohumdan elde edilmesi, tarım kimyasalı kullanılmaması, e
Gün güçmiyorki tabiat varlıklarına dair talan haberleri okumayalım. Dünyanın en nadide bitkilerine sahip Türkiye tüm dün
İktibaslar > Bitkiler Haberleri
Dünyanın en zengin bitki florasına sahip olan Türkiye, küresel biyokaçakçıların hedefinde. Bitkileri kaçırmak için akla hayale gelmedik yöntemler kullanan kaçakçıların bir kısmı yakayı ele verse de pek çoğu da yakalanamıyor.
 
Sağlık Bakanlığı, insanlığın ilk gününden bu yana bir çok hastalığa iyi geldiği bilinen bitkilere bile akıl almaz bir şekilde savaş açtı. Bakanlığın at kestanesinden sarımsağa kırmızı biberden sinamekiye kadar bir çok bitkiyi yasaklamak istemesi "küresel ilaç mafyasının isteklerine boyun eğiyor" yorumlarına yol açtı.

Hepimiz sarımsağın hastalıkları etmedeki mucizesini biliyoruz. Sarımsak, birçok hastalık için tamamlayıcı tedavi ve doğal bir antibiyotik olarak kullanılıyor. Bu özelliklerinin yanında doğal ambalajıyla da bizi hayrete düşürüyor.
 
Bir besinin kalitesini belirleyen unsuların başında geleneksel tohumdan elde edilmesi, tarım kimyasalı kullanılmaması, endüstriyel işlem görmemiş olması, taze olmasıdır. Ancak yeterli değildir. Gıdaların renk ve besin enerjileri de bir o kadar önemlidir. Unutulmaması gereken en önmeli noktası ise gıdalara sonradan eklenen gıda boyalarıdır ki bunlar bilinenin aksine bir o kadar tehlikelidir.

Bilim adamları tabiatta aralarında insanında bulunduğu toplam 8,7 milyon türün yaşadığını tespit ettiklerini açıkladılar. Bilim adamları insanların tüm türleri isimlendirmeye kalması halinde bunun bin yıllık bir zamana mal olacağını belirtiyorlar.
 
Geçen ay düzenledikleri operasyonla sadece Türkiye'de yetişen 5 bini aşkın bitki tohumu ve fidesinin yurt dışına kaçırılmasını önleyen gümrük ekipleri, bu kez de şimdiye kadar ki en büyük böcek kaçakçılığını ortaya çıkardı.

Gün güçmiyorki tabiat varlıklarına dair talan haberleri okumayalım. Dünyanın en nadide bitkilerine sahip Türkiye tüm dünyanın dikkatini çekiyor. 57 ters laleleyi koruyamadığı ortaya çıkan Türkiye'yi bu kezde İspanyolların yağmaladığı ortaya çıktı.
 
Hollandalıların ikinci lale soygunu gümrük muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonuyla son anda önlendi.

Son yıllarda medyada çıkan “kırmızı etten daha ucuz ve sağlıklı et”, “alerji yapmayan süt”, “kanserden koruyan yiyecek”, “ucuz protein kaynağı”, “anne sütünden daha iyi bebek maması” gibi haberlere bakarsak soya sütü, soya yağı, soya protein tozu, soya peyniri, soya fıstığı, velhasıl soyalı tüm ürünler çok faydalıymış. Hatta taklit soya et, sucuk, sosis gibi şarküteri ürünleri bile yapıldı. Üstelik çok da ucuz. Uzakdoğuluların uzun ömürlü olmalarını da soyaya bağlıyorlar. Bütün bunlar ne kadar doğru, yoksa gıda sanayinin balonları mı?
 
Bitkisel ilaçlara olan talep, kazanç peşinde olan kişilerin iştahını kabartıyor. Oysa yeterli bilgiye sahip olmadan bitkilerin faydalarıyla ilgili konuşmak çok cahilce...

Yaşlı adamın 40 yıldır devam eden mide ağrılarını bakın ne dindirdi...
 
Türkiye dünyanın en çok ilaç tüketen 2. ülkesi. Kimse bundan kurtulmak için gayret etmiyor. Her biri aynı zamanda bir zehir olan ilaçlara ihtiyaç duymak istemiyorsanız ilacınızı gıda gıdanızı ilaca dönüştürmelisiniz. İşte ilaç gıdalar....
Sayfa: 1/2 - 24 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri