Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bir yiğit daha göçtü
Türkiye sıra dışı bir tıp adamını yiğit bir insan daha kaybetti. Batının ortodoks tıbbına isyan eden nadir insanlardan biri olan Prof Dr Ahmet Aydın hoca, bugün dar'ı bekaya gitti. Allah taksiratını affetsin.

Yayıncı dostu Rauf Baysal, rahmetli hoca hakkkında şöyle diyor:

Ahmet Aydın hocanın Merhametli, vicdanlı insan...
İyi kalpli hekim...
Sadık dost...
Kavgaya girerken sonuna  kadar güvenebileceğiniz cesur savaşçı...
Doğruları söylediği için, gıda ve tıp kartellerinin  kirli oyunlarını bozduğu için sürekli rahatsız edilen bağımsız bilim adamı...
Tedaviye gelen çocukların güzel gözlerinin içine güzel gözleriyle bakan emekçi...
 

Prof. Ahmet Aydın vefat etti. Kayıp büyüktür. Gerçekten büyüktür. Halkın iyiliği için, çocukların geleceğinin daha sağlıklı olması için savaştı. Ön cephede, ön saflarda savaştı. Biraz yorgun düştü. Şimdi dinlenecek! Ondan öğrendiklerimizle, onun cesaretiyle bizler yola devam edeceğiz. 

Yalancılarla, halkın sağlığıyla oynayanlarla, Ortodoks tıpa tapanlarla, ilaç ve gıda endüstrisinin kucağında fıno köpeği gibi oturanlarla mücadele ederken o hep yanımızda olacak! Seni unutmayacağız Ahmet Hoca. Allah senden razı olsun, mekânın cennet olsun! 

PROF. DR. AHMET AYDIN KİMDİR? 

1953 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ahmet Aydın, 1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1982 yılında aynı Fakülte'nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. 1988 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde doçent, 1993 yılında Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı başkanı ve 1994 yılında da profesör oldu.

Prof. Aydın'ın Hayykitap'tan yayınlanan "Taş Devri Diyeti.", "7'den 70'e Taş Devri Diyeti" ve "Otizme Çözüm Var" isimli 3 kitabı var. 

(iyibilgi.com)

CENAZESİ CERRAH MEHMETPAŞA CAMİİ'NDNE KALKACAK

Değerli bilim insanı, hepimizin hocası, Prof Dr. Ahmet Aydın  Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Yüce Rabbimizden kendisine rahmet, geride kalanlara sabrı cemil ihsan etmesini niyaz ederiz. Bugün (Çarşamba) öğlen saatlerinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Oditoryumda tören yapılacaktır. Cenaze ikindi namazında Cerrahapaşa da Cerrah Mehmet Paşa Camisi’nden kalkacaktır.

(beslenmebulteni.com)

 

11.03.2015 12:38:00 Bu haber 7852 defa okundu
Bir yiğit daha göçtü
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri