Son Dakika
Çarşamba, 30 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bir Sivil Toplum Önderi: Kemal Özer Çetin Oranlı
Kemal Özer, ‘bir sivil toplum önderi’ olarak her zaman takdire şayan işler yapıyor. Tüketiciler Birliği Konya Şube Başkanı olduğu dönemde, son derece etkili ve kamu yararını gözeten işler yapmıştı.

Kemal Özer, Hızlı Tren Projesi’nin adının bile anılmadığı, rafa kaldırıldığı bir dönemde projeyi Konya Hilton Otel’de (şimdiki Rixos) düzenlediği toplantı ile konuyu kamuoyunun gündemine getirmiş, tartışmaya açmıştı.

Konya milletvekillerinin bir kısmının karşı çıktığı bu önemli girişim daha sonra meyvesini verdi, Hızlı Tren yatırım programına alınarak inşaat süreci başlatıldı. Hızlı Tren’e karar verilmesi sürecinde Kemal Özer’in ve de Konya basınının kritik bir rol oynadığını söylemek abartı olmaz.

Kemal Bey, kamu yararı gözeten çizgisini Tüketiciler Birliği’nin ardından daha sonra da Gıda Güvenliği Derneği’nde de sürdürdü, toplumu bilinçlendirmeyi vazife edindi. GDO, helal gıda, gıda hijyeni ve güvenliği alanında toplumsal bilinç-farkındalık oluşturmayı amaçlayan Kemal Özer’in bu alandaki ikinci kitabı, ‘Şeytan Ye Diyor!’ geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Hayykitap yayınları arasında yer alan eser, ‘İnsan ne yemeli, ne yememeli’ sorusuna cevap veriyor. Kitapta gıdalarla ilgili dikkat edilmesi gerekenler tek tek örneklerle izah ediliyor.

Bu kıymetli eserinden ve çalışmalarından dolayı Kemal Özer’i tebrik ediyorum. Keşke her alanda ‘maskeleri düşürmeye, gerçeğin kapısını aralamaya ve toplumu bilinçlendirmeye’ kendini adayan Kemal Özer gibi sivil toplum önderleri olsa… 

Merhaba Gazetesi

11.05.2011 Bu yazi 7988 defa okundu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
 • Bir kıyamet silahı: GDO
  Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
 • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
  Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
 • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
  Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
 • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
  “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
 • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
  Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
 • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
  Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
Diğer mülakatlar:
1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri