Son Dakika
Cumartesi, 21 Nisan 2018 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bilderberg 2013: Transhumanism!
3 gün önce toplantı bitti. Alınan kararlar bugün itibariyle uygulanmaya başlandı. Gezi'nin dumanından göremeyenlere... Kısacası iyi saatte olsunlar yine devrede.

Independent gazetesinin haberine göre İngiltere Avrupa Birliği'ne GDO'lu (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) gıdalar için uyguladığı yasakları yumuşatması için baskı yapacak.

Çevre Bakanı Owen Paterson önümüzdeki hafta bizzat "GDO'ların güvenli olduğunu gösteren bilimsel araştırmalar" ve İngiliz çiftçilerin GDO'lu tohum yetiştirmek istediğine dair anket bilgileriyle eski kıtaya çıkartma yapacak.

Owen'e göre zirai bilimler konusunda İngiltere'nin geri kalmaması için GDO'lu üretime geçiş şartmış.

ÇİFTÇİ ADINA SAHTE ANKET

Daha önemlisi, İngiliz çiftçilerin %61 oranında GDO'lu tohum ekmek istemesi... Sebebi ise kötü havalara bağlı olarak iki senedir hasatların çok kötü geçmesi. Oysa İngiliz kamuoyunun çiftçilerden bağımsız olarak GDO'ya karşı çıktığı biliniyor. Üretici ile tüketici arasındaki çıkar çatışmasında İngiliz hükümeti tarafını seçmiş belli ki.

TÜRKİYE'YE YENİ GDO BASKISI GELEBİLİR?

GDO KARŞITI OLDUĞUNU DEKLARE EDEN BAZI ÇEVRELER OYUNA MI GETİRİLDİ?

YOKSA KÜRESEL YAPILARIN KONTROLLÜ MUHALEFET ÖRGÜTLÜĞÜ ROLÜNÜ MÜ ÜSTLENİYORLAR?

GDO lobisinin baskısı altında olduğu bilinen Türkiye'ye sadece Washington üzerinden değil, yakında Brüksel hattından da baskı gelebilir. Dolayısıyla Ankara'yı Gezi Parkı üzerinden sıkıştırmak isteyen lobiler ağına bakarken, Türkiye'nin çok zarar göreceği bu aktörü gözden kaçırmamak lazım. Fırsat mı fırsat hazır herkes eteğindeki taşları dökerken, topluma afişe etmek gerekiyor yaklaşan tehlikeyi.

Washington'dan sonra Londra'nın GDO konusunda siyasal olarak devreye girmesi, pek tabii ki hayra alamet değil. Bunda 3 gün önce sona ermiş Bilderberg toplantısının bir etkisi olabilir mi, diye sormadan edemiyor insan. O kararın şifreleri bu sene toplantının yapıldığı Hertfordshire Koru'sunda saklı olabilir... (iyibilgi.com)

SON NOTTA BİZDEN

Tarafımıza ulaşan ancak teyide muhtaç bazı bilgilere göre son yıllarda Türkiye'ye GDO'lu buğday giriyor.

Ayrıca Trakya'da GDO'lu ayçiçeği ekiliyor. Üstelik ambalajlarında tohumun GDO'lu olduğu bile yazıyor.

 

13.06.2013 00:56:00 Bu haber 4255 defa okundu
Bilderberg 2013: Transhumanism!
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri