Son Dakika
Salı, 11 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Beyaz ekmek konusunda sarsıcı uyarılar
Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu, ekmek tüketimi ile ilgili sarsıcı uyarılarda bulundu ve 'beyaz ekmek yemeyin' dedi

HABER MERKEZİ / TIMETURK.COM

Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu katıldığı bir televizyon programında beyaz ekmek tüketmek; obezite, şeker hastalığı, kanser, kalp hastalıkları gibi çok sayıda hastalığa neden olduğunu bu nedenle tüketilmemesi gerektiğini belirtti.

Piyasadaki her esmer ekmek tam buğday unundan yapılmadığını belirten Bekaroğlu, her tam buğday unundan üretilen ekmek tüketilmemeli uyarısında bulundu.

Ekmek maliyetleri hakkında önemli bir artışın olmadığından ve önümüzdeki dönemdede ekmek fiyatlarında bir artış öngörmediğinden bahseten Halk ekmek genel Müdürü; "Tam buğday ununda B ve C vitamininin bulunur. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam için sağlıklı ekmek tüketmek gerekir" dedi.

Ekmek üretim miktarlarına da değinen Bekaroğlu; "Türkiye’de günlük 82 milyondan İstanbul’da ise günlük 15 milyondan fazla ekmek üretiliyor ve önemli bir kısmı sağlıksız olan bu ekmeğin %5’i kadarıda fırınlarda israf ediliyor" dedi.

Ramazan da sıcak ekmek tüketiminin arttığını belirten Genel Müdür, Sıcak ekmek tüketmek sağlıklı bir tüketim modeli değil" dedi.

 

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • reyhan
    ekmek
    ramazan bayramında bazı kişiler ekmek alırlar ve misafirlikde böyle
    15.01.2012 20:41:20
24.08.2010 14:13:00 Bu haber 5765 defa okundu
Beyaz ekmek konusunda sarsıcı uyarılar
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri