Son Dakika
Cumartesi, 23 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
BBP lideri de ‘GDO’ya Hayır’ dedi
Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların ülke çapında ekilmesi ve tüketilmesine izin vermesi için hazırlanan Ulusal Biyogüvenlik Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesi için çalışmalar yürüten Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Ankara görüşmeleri başladı.

Siyasi parti liderleri ve hükümet yetkilileri ile yapılacak görüşmelerin ilkini Büyük Birlik Parti Genel Başkanı Yalçın Toplu ile gerçekleştirdik.

 

Diğer siyasi liderler, hükümet ve TBMM yetkilileri ile görüşmeleri ileriki günlerde devam edecek.

 

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun makamında gerçekleşen görüşmeye Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer ve Başkan Yardımcısı Üstün Bol katıldı.  

 

Çocukluğumuzda yediğimiz lezzetli ve kokulu domateslere büyük bir özlem duyduklarını belirten BBP lideri Topçu; “GDO’lu ürünlerin hiçbir şekilde ekilmesi ve tüketilmesine izin verilmemeli. Aksi durum Türkiye küresel tekellerin insafına terk anlamına gelir ki, buna rıza gösteremeyiz” dedi. GDO karşıtı her türlü çalışmaya destek vereceklerini belirten BBP lideri Topçu, “Ulusal Biyogüvenlik Yasa Tasarısı’nın yasalaşmaması için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

 

Görüşmede GDO çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi sunan Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer, William Engdahl’ın siyasi parti liderleri ve hükümet yetkilileri için imzaladığı “Ölüm Tohumları” kitabını BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’ya takdim etti.

 

 

29.06.2009 17:42:00 Bu haber 15853 defa okundu
BBP lideri de ‘GDO’ya Hayır’ dedi
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri