Son Dakika
Çarşamba, 30 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Başbakana matematiği unutturan bakan kim?
İthalatla da düşmeyen et fiyatı yüzünden Tarım Bakanı Başbakan'dan fırça attı ki: Bakan yerdne yere girdi. Peki Başbakan Erdoğan, Tarım Bakanı Mehdi Eker'e canlı yayında ne dedi.

Erdoğan: “Mehdi, bana bildiğim matematiği unutturdun”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, et fiyatlarındaki artışın önlenememesi ve verilen desteklere rağmen tarımsal üretimde özellikle kırmızı et ve balık üretiminde artış sağlanamaması konusunda faturayı Tarım Bakanı Mehdi Eker’e çıkarttı. Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında Bakan Eker’e sert çıktı. Eker’in çelişkili rakamlar vermesi üzerine Erdoğan’ın “Bana bildiğim matematiği unutturdun” diyerek tepkisini gösterdiği öğrenildi.

Et fiyatlarındaki artış, alınan tüm tedbirlere karşın önlenemezken kamuoyundaki tepki AK Parti Grubu’na da yansıdı. Haftasonu Kızılcahamam’da gerçekleştirilen kamp toplantısında söz talebine rağmen sürenin yeterli olamaması nedeniyle konuşma fırsatı bulamayan milletvekilleri için Erdoğan, dün parti grubunu AK Parti Genel Merkezi’nde topladı. Erdoğan’ın Alman Cumhurbaşkanı ile programı nedeniyle yarısında ayrıldığı basına kapalı toplantı, kampta olduğu gibi milletvekilleri ile bakanlar arasında soru-cevap formatında gerçekleştirildi. Ancak toplantıda grubun hedefinde Tarım Bakanı Eker yer aldı.

Milletvekilleri tarafından soru bombardımanına tutulan Eker’in verdiği yanıtların doyurucu olmaması grubun tepkisini çekerken, Bakan’a en sert çıkış ise Başbakan Erdoğan’dan geldi.

Tablo uyanıklığı yaptı ama Başbakanın gözünü boyayamadı

Edinilen bilgiye göre Eker, toplantıda milletvekillerine tarım ve hayvancılıktaki gelişmeleri gösteren bir bilgi notu dağıttı. Ancak dağıtılan tablolarda kırmızı et ve balık üretimine yer verilmediği dikkat çekti. Notta bazı ürünlerin üretimindeki artış yüzde ile ifade edilirken, bazılarındaki artışlar ise “kat” olarak ifade edildi. Bu durum tabloyu dikkatle inceleyen Başbakan’ın da gözünden kaçmadı. Eker’in açıklamalarının ardından Erdoğan’ın, kırmızı et üretiminde artış olmamasına dikkat çekerek, “Hayvancılığa bu kadar destek veriyoruz. Niye üretim artmıyor? Ayrıca bu dağıttığın tablodaki rakamlar çelişkilerle dolu. Ben matematik bilgimi mi unuttum diye düşündüm. Böyle tablo mu olur? Bu bilgiler vatandaşın kafasını daha da karıştırır. Doğru dürüst bilgilendirme yapalım” diyerek tepkisini gösterdi. (Vatan)

Tarım İl Müdürlüğünü neden görevden aldılar?

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 2 yorum)
 • osman binici
  hayvancılık
  sayın bakanım siz krediverdiğiniz zaman biz canlı hayvanın kilosunu 20 tlden aldık et düştü 12 tl ye peki et bukadar düşecekti neden kredi verdiniz bizleri hiç akla alınmayacak kadar zarara koydunuz neden et düşecek hayvan almayın diye bizleri uyarmadınız
  21.02.2011 00:25:21

 • Hasan Ellialtı
  Bu bir klasik ...
  Sayın Başbakandan klasik inciler. Sayın Başbakanın stratejik ve kritik konuları ona buna havale etmesi korkunç bir tablo. Bir başbakan ülkesinin temel meselelerine bizzat hakim olmalı. Yoksa GDO yasasını onaylamak, Türkiye Petrollerini 50 yıllığına yabancılara satmak, Suriye sınırını israile bırakmak, Türkiye Madenlerini sınırsızca yabancılara yağmalatmak, Kontrolsüz sıcak para girişlerine zemin hazırlamak, 8 yılda tefeci Bankaların rekor bilançolar açıklamasına zemin hazırlamak gibi felç edici,ölümcül sonuçlar doğabiliyor.
  05.11.2010 10:02:26
20.10.2010 13:05:00 Bu haber 6450 defa okundu
Başbakana matematiği unutturan bakan kim?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri