Son Dakika
Perşembe, 1 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Aşılar ölüm saçtı
Birleşmiş Milletler'in aşıları 15 dakikada Suriye'de onlarca çocuğun ölümüne yol açtı. Aşı hayranı propagandacılar kına yakabilir.

Suriye'nin İdlib kentinde, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından desteklenen kampanyada aşı olan en az 20 çocuk hayatını kaybetti.

Muhalifler tarafından kurulan geçici hükümete bağlı sağlık bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, İdlib'in çeşitli bölgelerinde yürütülen bir buçuk milyon çocuğu kapsayan UNICEF ve WHO destekli kızamık aşısı kampanyasında, bir ila beş yaşlarında en az 20 çocuk, aşı vurulduktan yaklaşık on beş dakika sonra vefat etti.

Bakanlığın sosyal paylaşım sitesinden yapılan açıklamaya göre, muhaliflerin kontrolündeki İdlib'in Maaret en-Numan ilçesinde sürdürülen kızamık aşısı kampanyasının ikincisinde ölüm ve zehirlenme vakalarıyla karşılaşıldı.

Bunun üzerine Bakanlık, aşı kampanyasının durdurulması ve gerekli sağlık kontrollerinin yapılması yönünde karar aldı. Dünya Sağlık Örgütü ölümleri doğruladı. Özellikle Afrika'da sık çok miktarda çocuğun aşılar yüzünden ölmesi ve bu ölümlerin medyaya yansımaması için ailelere baskı yapıldığı ve çocuk başına 50 bin dolar tazminat ödenerek ailelerin düşürüldüğü, konuşanların ise tehdit edildiği taşınmaya zorladığı bilgileri batı basınına yansımıştı.

25.09.2014 16:27:00 Bu haber 5376 defa okundu
Aşılar ölüm saçtı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri