Son Dakika
Pazar, 11 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Sosyal medyada tozu dumana katan, sürekli bağıran, en çok sahne komedyenleri/sihirbazlardan hoşlanıp hep karikatürize bi
"12 yıl aradan sonra kızamıktan ilk ölüm vak'ası" diye haber yapan "AP" ile aşıyı üreten firma Rockefeller'e ait. Bu ve
Beşli karma aşı yapılan küçük Erman'ın başına gelmedik kalmadı. Aşı sonrası rahatsızlanan bebeğe yapılanlar propblemi bü
İktibaslar > Aşı Haberleri
Üyeleri arasında doktorların da bulunduğu ABD’li sivil toplum kuruluşu vactruth.com, ABD’nin salgın hastalıklar ile mücadele merkezinin derlediği bir raporu inceleyip kamuoyuna sunmuş.
 
İzmit'te babasının, "içerisinde güvenmediği maddelerin bulunması" nedeniyle aşılatmadığı çocuğa, mahkemenin verdiği sağlık tedbirleri alınması kararına aşı tartışmasını büyüttü. Sağlık Bakanlığı'nın aşı olmak zorunlu değil dedi ve ekledi: "ABD ve Avrupa'da aşı karşıtlığı çok yüksek."

Domuz gribi aşısı skandalı, zaten tartışmalı olan aşılara olan tepkiyi büyüttü. Bir çok veli çocuklarına aşı yaptırmak istemiyor. Ancak bazı aile hekimleri ailelere baskı uyguluyor hatta tehdit edenler bile var. Ancak mahkeme bu 'tehdite' dur diyerek yeni bir süreç başlattı.
 
ABD’nin National Vaccine Information Center kurumunun, yani ulusal aşı bilgi merkezinin yayınladığı bir rapora göre günümüzde çocuklar 1940′lardaki çocuklara oranla 12 kat daha fazla aşı oluyor.

İsveç'te yapılan araştırma sonucunda, domuz gribi aşısı olan çocuk ve gençlerde gündüz aşırı uyku halinin (Narkolopsi) daha fazla görüldüğünün kanıtlandığı açıklandı.
 
Ülkemizde batı tarzı tıp eğitimi, 14 Mart 1827 de Tıbhaneyi Amire’nin kuruluşu ile başlar ve bu, her yıl 14 Mart tarihinde bir bayramla kutlanır. İlk kutlama işgal altında ki İstanbul’da Haydarpaşa Tıbbiyesi'nin İşgalcilere yiğitçe bir cevabıdır. Bu cevap ikinci defa 14 Mart 1921 de tekrarlanmıştır. 1935’ten sonra gelenekselleşen 14 Mart Tıp Bayramı'nın derinliğinde yurtseverliğin, cesaretin, direnişin ve teşkilatçılığın hikayesi vardır.

Tüm dünyaya bilgisayar işletim sistemleri satmayı bırakıp birden bire dünyaya aşı satma derdine düşen Bill Gates bu seferde yaptığı çalışmaların zararlarından bahsedenleri susturmak için medyalara sponsor olmaya başladı.
 
Sabık Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın dayatmasıyla ülkemizde de uygulanan ancak Gıda Hareketi'nin ciddi itirazları neticesinde önemli değişiklikler yapılan domuz gribi aşısı politikasının yeni riskleri ortaya çıktı.

İkinci kez aynı aşının yapıldığı iddia edilen öğrenciler rahatsızlanınca veliler ayaklandı. Okula akın eden veliler, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün makam aracının önünü kesti.
 
ABD’de bir ilaç, aşı veya gıda piyasaya sürülmeden önce FDA'dan izin almak zorunda. Kısa adı FDA olan Food and Drug Administration yani Gıda ve İlaç Dairesi, Amerikan devletinin ktirik güçlerindendir. Öteyandan FDA, tüm dünyada referans kabul edilen kurumlardan biridir. Ancak kurumun karanlık ilişkileri ve güven vermeyen kararları kuruma olan inancı her geçen azaltıyor.

Küresel şeytanların taşeronu olan Bill & Melinda Gates Vakfı'nın yaptığı aşılar Afrikalı ve Asyalı çocukların hayatını karartıyor. Bu aşılar nedeniyle sadece bir köyde 50 çocuk felç oldu.
 
Aşılar son yılların en çok tartışılan uygulaması. Aşı bazı ülkelerde zorla yapılırken bazı ülkelerde yasal zorunluluk yok. Türkiye'de yasal zorunluluk yok ama fiili olarak aileler tehdit edilerek zorla uygulama yapıyor. Bazı vak'alar ise yargıya intikal etmiş durumda. İşte aşılarla ilgili önemli bir haber:
Sayfa: 3/4 - 43 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri