Son Dakika
Cuma, 30 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Anneyle bebeği ayırma planı! Arzu Aygen
Dün televizyonda büyük bir haber muştulandı!

Bebeğini doğurduktan sonra anne işe gidecek,
Bebeğe bakıcı bakacak,
Bakıcının parasını devlet ödeyecek.

Bu düpedüz, anneyi evden çıkarıp bebeği daha birkaç aylıkken acımasız bir dünyanın içinde yapayalnız bırakmak demek. Bakıcının bebeği annesi gibi sevemeyeceğini zaten biliyoruz da, yemek yemediğinde ağzına bir tane patlatıp patlatmayacağını, altını ıslattığında bağırıp çağırmayacağını, kendi kocasıyla kavgalı olduğunda bebeği dövüp dövmeyeceğini bilemiyoruz. Çocuğun karnının doyup doymadığını, yemek yiyip yemediğini umursayacağını da bilemiyoruz. Çocuğu televizyon karşısında bir sandalyeye bağlayıp kendi kendine çubuk kraker ve krem peynirden müteşekkil kahvaltısını yapmaya bırakacak belki. O sırada kendi ayrı bir odada biraz uzanacak, telefonla konuşacak, saçlarını tarayacak…

Anne sütü nasıl çocuğun bağışıklığını kuvvetlendirip hastalıklardan koruyorsa, anne sevgisi şefkati de çocuğun dünyaya duyduğu güveni arttırıp uyuşturucu tuzağından, çetelerden, kavgadan beladan, depresyondan, vicdansızlıktan, robotluktan koruyabilir.

Kendisine “vakıf, dernek” diyen acımasız kuruluşlar eliyle devlete yaptırıldığına inandığım bu uygulamanın korkunç sonuçları olabilir. Sevgisiz, şefkatsiz, güven duygusundan uzak büyümüş çocukların kandırılması, sömürülmesi, kullanılması ne kadar kolay olur bir düşünsenize… Çocuklara kötülük olsun diye mi planlandı bu düzenleme?

Madem devletin bütçesinde böyle bir para var, doğrudan anneye versin. Devlet bir destek olacaksa, asıl annenin evinde bebeğini kendisinin büyütmesini desteklesin. Hem aile bütçesine yardım etsin, hem anne-bebek arasındaki o yeri başka bir şekilde doldurulamayacak ilişkiyi korusun… Verilen paranın ismi “çocuk parası” olsun, “bebeğe yardım parası” olsun, “anneye destek parası” olsun ve direk annenin banka hesabına yatırılsın.

Akrabam Irmak’la ona bakan anneannesi arasında şöyle bir konuşma geçmişti:
“-Anneanne senden nefret ediyorum.
-Neden kızım?
-Eğer sen bana bakmasaydın annem işe gidemeyecekti, bana kendisi bakacaktı.
-Kızım, annen işe gidiyor, para kazanıyor, sana ayakkabı alıyor, oyuncak alıyor…
-Ben ayakkabı da istemiyorum, oyuncak da! Annemi istiyorum!”

Irmak kendini kurtardı. Annesi işten çıktı, iki çocuğunu evinde kendisi büyütüyor artık. Darısı bütün çocukların başına…

@arzu_aygen
@sevgilimutfak

 

24.11.2014 Bu yazi 4248 defa okundu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
 • Bir kıyamet silahı: GDO
  Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
 • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
  Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
 • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
  Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
 • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
  “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
 • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
  Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
 • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
  Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
Diğer mülakatlar:
1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri