Son Dakika
Çarşamba, 15 Temmuz 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Anne karnındaki bebek ameliyat edildi
100 değil, 80 değil, 50 değil, 30 değil, 20 değil, 10 değil, 1 yaşında yeğil daha doğmamış, anne karnındaki bebek neden ameliyat edilir? Sahi hiç düşündünüz mü ansıl bir dünyaya sürükleniyoruz?

Konya'da yumurtalık kisti tespit edilen 30 haftalık kız bebeğin anne karnındayken gerçekleştirilen cerrahi operasyonla kisti alındı.

Konya'da 30 haftalık kız bebeğin anne karnındayken gerçekleştirilen cerrahi operasyonla yumurtalık kisti alındı. Ölme, sakat doğma, çocuk sahibi olamama ihtimalinin önüne geçilen bebek, doktoruna göre tıp literatüründe 21. vaka olarak yer alacak.

E. Ö. (32), gebeliğinden bir süre sonra kız bebeğinde yumurtalık kisti olduğunu öğrendi. Gittiği hastanelerde "yapılacak bir şey yok" denilerek geri çevrilen Öztekin, son olarak başka bir doktora gitti. O da "ameliyat" dedi.

Hamileliğin 30. haftasında anne karnındaki bebek için ameliyat kararı alındı. Gerçekleştirilen cerrahi operasyonla bebekteki 6 santimetre civarındaki yumurtalık kisti alındı.

KİSTİN DÖNME, BÜYÜME, PATLAMA İHTİMALİ VARDI

Ameliyatı yapan Dr M. Ç., "Biz de kistin büyüme, patlama ve dönme ihtimaline karşı ameliyat düşündük. Tahmin edilen olumsuzluklar devam etse bebeğin başka organları da zarar görebilirdi" diyor.

Bu bebek literatüre 21. vaka olarak geçecek

Çapar, kistin kalmasının çocuğa zarar verebileceğine, ölümüne neden olabileceğine işaret ederek, şunları söyledi: "Patlasa, kist dönse bu durum yumurtalık dokusunun kullanılamayacağını gösterir. Genç kız olduğunda çocuk sahibi olmasına bile engel olabilirdi. Çok büyümesiyle diğer organlarda baskı oluşacak. Ayrıca çocukta anormallikler olabilirdi. Bebeğin sağlığı açısından çok önemli bir operasyondu. Anne karnındaki operasyonlar çok nadirdir. Dünyada yaptığımız araştırmada, bu bebek literatüre 21. vaka olarak geçecek. Bu bebeğin durumunu dünyayla paylaşmayı düşünüyoruz."

 

PEKİ NEDEN?

Bu gazetelerden özetlediğimiz gelişmede "asıl soru" her zaman ihmal ediliyor. Peki neden?

Nasıl olursa bir bebek daha anne karnında iken kiste maruz kalır. Bir bebeği daha doğmadan ameliyata mecbur bırakan neden ne veya nelerdir?

Dün bir hasta ziyareti için lüks ve pahelı bir hastaneye gittik. Asansöre kağıtta dört hastanın adı yazan ve yiyecekler olan bir göevli bindi. Yiyeceklerin tamamı sentetik boyalı ve zararlı şeylerdi. Asla sağlam birine bile verilmemesi gereken şeyler, üstelik hastaların öğle öğünü için görülüyordu. Tıbbın bu hâle geldiği bir dünyada bebeklerde kistte olur, organ yetmezliği de, otizmde.

Kötülük iyiliğin, kirlilik temizliğin, soysuzluk asaletin yerine aldığı bir dünyaya karşı hâlâ sessiz mi kalacağız?

Sessiz kalanlarda suç ortaklarıdır!

Bu böyle biline...

 

 

22.11.2014 13:38:00 Bu haber 4248 defa okundu
Anne karnındaki bebek ameliyat edildi
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri