Son Dakika
Cuma, 22 Mart 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
ABD ordusu GDO karşıtlarıyla savaşacak
Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’un bir iddiasına göre tüm dünyada GDO karşıtlarını ve bağımsız bilim adamlarını susturmak için ABD devleti, ABD ordusu ve Monsanto firması birlikte çalışıyor.

Ülkemizde de sık sık örnekleri görüldüğü üzere, GDO savunucuları “bilimsellik” kisvesi arkasına sığınır ve saygın olduğundan dem vurulan bilimsel kurumların verileri baş tacı edilir.

Bu durumda bağımsız bilim adamların yaptığı çalışmalar ekstra önem kazanıyor. İşte daha önceden duyurduğumuz gibi ABD’li gıda devi Monsanto kendilerine özel yasa tasarısı çıkarmakla kalmıyor, Alman gazetesinin iddiasına göre ABD’nin askeri ve istihbarati tüm kaynaklarını kullanarak tüm dünyada GDO karşıtlarına karşı savaş veriyor.

Bazı çevreci örgütler, bağımsız bilimvadamları ve hepsinden önemlisi bazı eski Monsanto çalışanları “The Sinister Monsanto Group” diye bir rapor yayınlamış, pek çok yerde hayvan yemi olarak kullanılan ABD patentli gdo’lu mısırların ne tür bir felaket olduğunu anlatmış. Raporda ayrıca Monsanto’nun nasıl kendi adamlarını ABD devletinde önemli yerlere yerleştirdiği ve bu kişilerin nasıl ABD ordusu ile bağlantıları olduğunu anlatmış.

Bizim ülkemizdeki sahte çevrecilerin böylesi gerçek çevrecilerin yanında staj yapması dileğimizle…

Bu haberi greenmedinfo.com sitesinde okuduk, ülkemizde de “çevre ve tıp” konusunda duyarlı tüm okurları mümkün mertebe burada haber takip etmeye çağırıyoruz. (haricihaber.com)

Bakınız http://www.activistpost.com/2013/07/us-military-monsanto-targeting-gmo.html

Konuya dair daha fazla bilgi için bu kitaba bakınız

 

18.07.2013 23:53:00 Bu haber 3519 defa okundu
ABD ordusu GDO karşıtlarıyla savaşacak
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri