Son Dakika
Cumartesi, 29 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
ABD, Türkiye’ye saldırır mı? Okan BAŞKAN
Think Tank RAND’ın Pentagon’a ekonomiyi kurtarmak için büyük bir güçle savaş çıkarmasını önerdiği iddia edildi. Çin, Rusya ve Japonya’nın adı hedefler arasında...

Haber Merkezi / TIMETURK

Çin’in en büyük iki haber portallarında çıkan haberlere göre, Irak ve Afganistan işgallerinin en büyük fikir mimarlarından RAND’ın Pentagon’a ekonomiyi düze çıkarmak için büyük bir güçle savaş çıkarması gerektiği önerisinde bulunduğu iddia edildi.

İddialara konu alan öneriye göre, RAND, ABD ordusuna Irak ve Afganistan’dan çok daha büyük bir ölçekte bir güçle savaşmasını gerektiğini söyledi. Çin’in yanında Rusya ve Japonya gibi ülkeler hedefler arasında geçerken, bu ülkelerin nükleer silahlara sahip olması “bir Orta Doğu” ülkesi olasılığını güçlendiriyor. Türkiye’nin adı ise “şimdilik” geçmiyor.

ABD’de yükselen Sosyalist Evanjelizm’in Kıyameti Zorlama fikriyle birleştirildiğinde bu haberlerin iddiadan öte anlamı olma ihtimali yüksek. Ayrıca 1929 Buhranı’ndan daha da derin olan halihazırda yaşanan krizin, tıpkı öncülü gibi bir dünya savaşı ve Hitler’i doğurması da yabana atılmayacak olasılıklardan.

InfoWars’dan Paul Jospeh Watson ve Yihan Dai’nin konuyla ilgili makalesinin çevirisini TIMETURK okuyucularının istifadesine sunuyoruz.

 

RAND’dan Pentagon’a: Ekonomiyi kurtarmak için savaş çıkar

Çin’de yayın yapan en büyük medya organlarının haberlerine göre, think-tank RAND Corporation, Pentagon’a kısa zaman önce sunduğu öneride Amerika’nın ekonomisini canlandırmak ve küçülmeyi önlemek için büyük bir yabancı ülkeyle savaş başlatması gerektiğini savundu.

Bu büyük gücün kim olduğuyla ilgili olarak Çin’de şu an büyük bir tartışma yaşanıyor. ABD’nin yeni hedefleri arasında Çin’in yanında Rusya ve hatta Japonya bile sayılıyor.

Fransız medya kaynaklarına dayandırılan haberler göre, RAND’ın önerisi Wall Street ve bankaların kefaret tutarı 700 milyar doların yeni bir savaş başlatmak için kullanılmasını içeriyor. Bu şekilde piyasaların canlandırılabileceği savunuluyor.

Think-Tank RAND, ABD ordu endüstrisiyle olduğu kadar Ford, Rockefeller ve Carneige vakıflarıyla da sıkı ilişkiler sahip kötü şöhrete sahip güçlü bir Sivil Toplum Örgütü.

RAND’ın şu anki yöneticileri arasında eski Savunma Bakanı ve CIA patronu Charles Carlucci, eski İş Bakanı Ronald L. Olson ve eski İsveç Başbakanı ve yüksek seviye Bilderberg üyesi Carl Bildt gibi isimler yer alıyor.

Carlucci, 9/11 ardılı Afganistan işgalinde yaptığı savunma anlaşmalarıyla devasa karlar elde eden Carlyle Group’un 1989-2005 arası yöneticiliği yaptı. Carlyle Group’ta bin Ladin ailesinin de yatırımı bulunuyor.

İddialar göre RAND’ın yüzsü teklifi ekonominin faydası için yeni bir savaş başlatmayı içeriyor. Ancak bu savaş Irak ya da Afganistan gibi küçük ölçekte değil etkin büyük bir ülkeye karşı olması gerekiyor.

Çin medyasında yer alan haberler ufukta yeni büyük küresel bir savaşı işaret etmesiyle kamuoyunda infiale neden oldu.

Çin en büyük medya organlarından Sohu.Com, yeni savaşın hedefinin Çin ya da Rusya olabileceği gibi İran ya da başka bir Orta Doğu ülkesi olabileceğini iddia etti. İddialar arasında ABD’nin en çok borcu olan ülke Japonya’nın da adı geçti. Kuzey Kore’yse RAND’ın önerisi için ölçeğinin küçüklüğünden dolayı hedef olamayacağı öne sürüldü.

 İddialara konu olan RAND önerisi, Joe Biden, Colin Powell, Madeleine Albright ve diğerlerinin Barack Obama’nın Beyaz Saray’a girer girmez “uluslararası bir kriz”le yüzleşmesinin “garanti” olduğu yönündeki açıklamalarıyla da paralellik gösteriyor.

Benzer bir uyarı Pentagon’un anahtar danışmanlarından Michael Bayer tarafından da yapılmıştı. Bayer, yeni yönetimin göreve gelmesinden aylar sonra uluslararası bir krizle karşılaşacağını söylemişti.

İyi insanların en azından deli olmayanların RAND’ın önerisine karşı çıkacağı umulabilir. Tıpkı Bush’un İran’a saldırma emri vermesi durumunda istifa edeceklerini söyleyen üst düzey generaller gibi. Amiral William Fallın, geçtiğimiz yıl Mart ayında Bush yönetiminin İran politikası nedeniyle istifa etmişti.

Kaynaklar:

Sohu.com - http://news.sohu.com/20081030/n260330741.shtml

Ifeng.com - http://news.ifeng.com/mil/4/200810/1029_342_851523.shtml

17.11.2008 Bu yazi 16541 defa okundu
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
 • Bir kıyamet silahı: GDO
  Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
 • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
  Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
 • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
  Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
 • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
  “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
 • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
  Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
 • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
  Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
Diğer mülakatlar:
1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri