Son Dakika
Çarşamba, 15 Temmuz 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
3 çocuk doğuran kadın 6 yıl erken emekli olacak
Çalışan anneleri ilgilendiren yeni yasa tasarısında 3 çocuk doğuranlar 6 yıl erken emeklilik hakkı elde etmiş olacak. Yasa tarısı Meclis'e sunuldu. Ne zaman yasalaşacağı ise henüz tam belli değil. Ama şimdı sorun bu bebekleri GDO'lu ürünlerle nasıl besleyeceğimiz...

Madencilik sektörüyle ilgili düzenlemeleri içeren ve TBMM’ye sunulan Torba Yasa tasarısına göre, çalışırken doğum yapan kadınlar ücretsiz doğum ve analık izni süreleri ile doğumdan sonra çalışmadıkları süreleri borçlanmak suretiyle erken emekli olabilecekler.

Daha önce her bir çocuk için 2’şer yıl olmak üzere sadece iki çocukla sınırlanan borçlanma hakkı 3 çocuğa çıkartıldı.

Böylece, 3 çocuk annesi bir kadın, doğum sonrasında ücretsiz izne ayrılmış veya çalışmaya ara vermişse, her bir çocuk için 2 yıl olmak üzere 6 yıllık primi kendisi ödeyerek erken emekli olabilecek.

Bu hak daha önce sadece işçi statüsündeki kadınlarla sınırlı iken, şimdi memurlar ve Bağ-Kur’lu kadınlar da borçlanmak suretiyle erken emeklilik hakkına kavuşacak.

3 ÇOCUĞU DESTEKLİYORUZ

Her 3 yeni evli çiftten birinin kısır olduğu Türkiye2de 2030'da büyük genç nüfus kalmayacak. Bu nedenle ülke büyük bir kaosla karlı karşıya kalacak.

ÇOCUKLARI GDO'LU MAMALAR YA DA ANNELERİ GDO'LU GIDALARLA BESLEYEREK BUNU NASIL YAPACAĞIZ?

Buna yönelik önlemler her türlü takdirin üstünde. Fakat hükümete bu çocukları GDO'lu mamalarla, GDO'lu yemlerle beslenen hayvansal ürünlerle, GDO'lu gıdalarla nasıl besleyip, sağlıklı kılacağımızı soruyoruz.

Sahi gıda teröristlerinin devlet eliyle korunduğu bu ülkede bunu nasıl başaracağız?

31.05.2014 23:03:00 Bu haber 3894 defa okundu
3 çocuk doğuran kadın 6 yıl erken emekli olacak
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri