Son Dakika
Pazar, 9 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
2. Kupa Terapisi Sempozmu'nun detayları açıklandı
28 – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2012 (UKTS 2012) bilimsel programı açıklandı.

Programda 12 ülkeden 22 bilim insanının araştırmaları sunulacak. Ayrıca modern bilimsel çalışmalar ile desteklenen İbn-i Sina Tıbbı Atölyesinin de dâhil olduğu programda 15 sunum ve 3 özel oturum yer alıyor.

Dünyada alanında tek olan Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2012′nin açılışı ise oldukça renkli. 2011 yılında da açılışı onurlandıran Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın katılması bekleniyor. Ayrıca konuklar arasında Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun tıp doktoru eşi Dr. Sare Davutoğlu, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktoru Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 2011 Kasım’ında çıkan ‘Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp’ KHK’sı sonrasında yoğun bir çalışmanın başında bulunan T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencan ve Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Uygulamaları Dairesi Balkanı Dr. Zafer Kalaycı da bulunuyor.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı Ulusal Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Merkezi, Araştırma ve Yayınlar Başkanı Dr. Muhammed Khalil, Doğu Finlandiya Üniversitesi Fizyoloji Bölümü Başkanı ve 30 yıldır okutulan ünlü Fizyoloji Ders Kitabı yazarı Prof. Dr. Osmo Hänninen, binlerce doktorun üyesi bulunduğu ZAEN Alman Ulusal Doğal ve Tamamlayıcı Tıp Derneği Başkanı Dr. Rainer Stange, Kanıta Dayalı Gelneksel Tıp alanında binlerce araştırmanın yürütüldüğü Kore Oriyantal Tıp Enstitüsü Araştırmacısı Dr. Myeong Soo Lee, İsviçre’den Ulusal Hirudoterapi (Sülük Tedavisi) Akademisi Başkanı Dr. Dominique Kähler ve Hindistan Aligarh İslam Ünversitesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü başlanı Prof. Dr. Wamiq Amin katılan değerli konuklar arasında yer alıyor.

Kıymetli akademisyenlerin yanı sıra Sempozyum’Un açılış gününde yapılacak etkinlikler de Geleneksel Tıbba merak duyanların ilgisini çekecek. Dünyaca ünlü Fotoğraf Sanatçısı Peter Sanders’ın gözünden İstanbul Şifahanelerinin yansıtıldığı “Yitik Şifanın İzinde Fotoğraf Sergisi” ile içlerinde sibernetik ve mekaniğin kurucusu, zamanından çok ileride birçok robota ve matrikse imza atmış, Leonardo Da Vinci’nin etkilendiği 12. yüzyıl İslam alimi EL CEZERİ’nin icat ettiği Hacamat Makineleri’nin de yer aldığı “Kupa Terapisi Aletleri Sergisi” gerçekleştirilkecek. Aynı zamanda yabancı ve Türkçe dillerde yayınlanmış Geleneksel Tıp ve Kupa Terapisi Kitapları Galerisi de yer alacak.

Sempozyum bitiminde ise katılımcılara bir atölyeye daha katılma imkânı var. Britanya’da Kupa Terapisi konusunda çalışamlar yapan British Cupping Society (BCS – Britanya Kupa Terapisi Derneği) ve NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Tıbbi Kupa Terapisi Atölyesi’ sempozyuma özel bir fırsatla katılımcılara sunuluyor.

İlgi çekici gezi programlarının da dâhil edildiği etkinlik İstanbul’un bir zamanlar olduğu gibi yeniden geleneksel bilginin bir merkezi haline getirebilecek nitelikte. Ancak en büyük farkı bu bilim yaklaşımının modern anlayışla ustaca harmanlanmış olması. Zira sempozyumun ana teması ‘Kanıta Dayalı Geleneksel Tıp’.'Tıbbi Kupa Terapisi Atölyesi’ katılımcılara özel bir fırsatla sunuluyor.

Geleneksel tedavi yöntemler hakkında yapılan çağdaş araştırmaların ilgililere sunulduğu sempozyum Haliç Kongre Merkezi’nde 28 – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bilgi ve program için: www.kupaterapisi.com

 

10.09.2012 11:37:00 Bu haber 5106 defa okundu
2. Kupa Terapisi Sempozmu'nun detayları açıklandı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri