Son Dakika
Cuma, 27 Kasım 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
"14 Şubat kutlamak haram"
Malezya Fetva Kurulu 'sevgililer günü' olarak kutlanan 14 Şubat'ı yılın en haram günü ilan etti. Müftü M. Tahrir Samsudin, bu günün İslam dışı bir kutlama olduğunu belirtti.

Bir süre öncesine kadar Türkiye'nin en fazla benzetildiği ülke Malezya'da "yılın en haram günü" belli oldu. Modern dünyayla İslam arasında sıkışmış bir ülke görünümü sergileyen Malezya'da halka "Sevgiler Günü"nün haram ilan edildiği hatırlatıldı.

Devlet Din İşleri tarafından yapılan hatırlatma duyurusunda 2005 yılında Sevgililer Günü'nün haram ilan edildiğini açıklayan fetvaya gönderme yapıldı.

Müftü M. Tahrir Samsudin, bu günün İslam dışı bir kutlama olduğunu belirtti.

Bu tür kutlamaların Hıristiyanlıkla ilgili unsurlar barındırdığını söyleyen Samsudin, Sevgililer Günü kutlamasının İslam ilkeleri ve değerlerinin ihlali anlamına geldiğini söyledi.

 

08.02.2009 23:37:00 Bu haber 4934 defa okundu
"14 Şubat kutlamak haram"
"14 Şubat Sevgililer Günü" gibi günle,r kapitalizmin neşvü nema bulması için icat ettiği sömürü günleridir. Bu günler sayesinde hem kültür empozesi yapılmakta hem gereksiz tüketimle israf körüklenmekte hem de eşlerin ve nişanlıların sevgilerini yalnızca bir güne indirgeyerek sevgi bağlarını zayıflatmaktadır. Bu nedenle sevililer günü, anneler günü, babalar günü, öğretmen günü gibi günlere bu nedenlerle mutlaka itiraz edilmesi ve ilgi duyulmaması gerekir.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri